Moda damska

Historia body damskiego w pigułce. Dlaczego nadal cieszy się popularnością?

body damskie

Body pokochały kobiety na całym świecie. Trudno się dziwić, wszak jest to coś więcej niż zwykła bielizna. Ale gdzie tkwi fenomen body damskiego? Czy zastanawialiście się kiedyś nad jego historią? My tak i postanowiliśmy ją Wam przybliżyć. Gwarantujemy będziecie zaskoczeni.

Historia w pigułce

Feministki często walczą z kolorem różowym, a to duży błąd, wszak nie jest on synonimem zniewolenia kobiet, ale męskości. Tak męskości, wszak kilka stuleci temu zarezerwowany był tylko dla mężczyzn i to tych dobrze urodzonych. Niestety często to, co dobre najpierw mieli mężczyźni, nie inaczej jest w przypadku body. Otóż jego historia rozpoczyna się dopiero w XIX wieku. Ówcześnie noszone były głównie przez akrobatów, a następnie przez sportowców, czy tancerzy. Cóż, panom w body musiało być bardzo niewygodnie. Dopiero w latach 50-tych nastąpił przełom, a mianowicie projektantka Claire McCardell zaprojektowała body damskie, które miało być wygodne, stylowe i jednocześnie łączyć w sobie bieliznę z klasyczną bluzką. Było częścią bardzo modnej w tamtych czasach stylistyki pin up, która często uważana była za nader wyuzdaną. Niestety niektóre środowiska nie akceptowały wyzwolenia kobiet także przez modę. Body pokochały kobiety na całym świecie niemal 30 lat później, dzięki ćwiczącej w rytm muzyki Cindy Crawford i ta miłość trwa do dziś. Tak naprawdę nic nie wskazuje na to, aby miała ona przeminąć. Zatem kobiety: nośmy body!

Body damskie jest wygodne

Ok dla panów body było niewygodne, ale my kobiety to co innego. Body jest wprost stworzone do naszej anatomii. Nie uwiera, nie przywiera i jednocześnie zapewnia wysoki komfort noszenia. Body można nosić pod każdą odzieżą, wszak gdy wybiera się modele a la druga skóra jest ono całkowicie niewidoczne. Ponadto body występuje w tak wielu wariantach, że można znaleźć model np. w którym można spać, a przy tym obłędnie się prezentować. Ale jest także model, który świetnie sprawdzi się jako bluzka. Wszak body to nie tylko bielizna, to coś znacznie więcej.

Body ukrywa to, co ma ukryć i podkreśla to, co ma podkreślać

Wiele kobiet narzeka, że tam czegoś za dużo, a tam za mało. Na szczęście dzięki body można ukryć mankamenty sylwetki i jednocześnie podkreślić jej walory. Otóż tutaj warto wybrać model, który jest bardzo obcisły i pełni rolę gorsetu. Z kolei jego góra może mieć formę stanika push up, który powiększy biust nawet o dwa rozmiary. Jednocześnie body nadal pozostanie bardzo wygodne. Taki rodzaj również jest niewidoczny spod odzieży, a przy tym Wy czujecie się pewniejsze siebie i zwyczajnie bardziej atrakcyjnie. Ponadto warto zauważyć, że body pasuje każdej kobiecie niezależnie od jej rozmiaru, czy typu figury .

Body – wybór ma znaczenie

Zalety body można wymieniać w nieskończoność. Ale to co ważne, to fakt, że body wychodzi poza ramy klasycznej bielizny. Otóż jest czymś więcej. Poza wspomnianą już wygodą jego zaletą jest fakt, że może służyć zarówno jako bielizna, ale również jako klasyczny element odzieży. Wcale nie oznacza to, że należy wybierać klasyczny model bawełniany, choć i takie świetnie się prezentują. Otóż możecie zdecydować się na body z koronki i do niego dobrać świetną ołówkową spódnicę i macie idealną stylizację na wieczór. Jesienią, czy zimą warto także ubierać body, tym razem poza walorami estetycznymi chroni ono przed zimnem i pozwala na utrzymanie jednakowej temperatury ciała. Warto jeszcze zauważyć, że chroni newralgiczne miejsca przez przewianiem. Na body możecie założyć obszerny sweter oversize i jednocześnie będziecie czuć się świetne. O ile w przypadku klasycznego biustonosza to niedopuszczalne, tak w przypadku body jest zdecydowanie inaczej. Otóż body może być widoczne nawet spod szyfonowej bluzki.

Moda na body nie przemija. Było modne wczoraj, jest dzisiaj i zapewne będzie też jutro. Co w pełni zrozumiałe, wszak zachwyca ono swoją olbrzymią funkcjonalnością, ale i wygodą. Ponadto świetnie się prezentuje. Pamiętajcie, że jest ono idealne dla wszystkich kobiet niezależnie od wagi, czy wieku. Każda poczuje się w nim pewniejsza siebie i seksowniejsza. Body jest nawet wygodne do spania i może być alternatywą dla piżamy, czy koszuli nocnej.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *