Uroda

Jak dobrać idealny kształt paznokci?

malowane paznokcie

Paznokcie są wizytówką kobiet. Zadbane dłonie, bardzo przyciągają wzrok, zwłaszcza jeśli towarzyszy im perfekcyjny manicure. 

Jak dobrać kształt paznokci?

piękne paznokcieNasze dłonie są różne, niektóre Panie mają długie i szczupłe palce, a inne dość krótkie i pulchne. Paznokcie, które są zdrowe, warto odrobinę zapuścić. Dodaje to damskim dłoniom wiele uroku i wydłuża palce, co sprawia, że dłoń jest bardziej kobieca.

Paznokcie kwadratowe i owalne pasują do szczupłych dłoni. Raczej były modne przed laty, ale nadal możemy poznać zwolenniczki, właśnie takiego sposobu piłowania paznokci. Najbardziej uniwersalny jest kształt migdała, czyli paznokieć delikatnie węższy na górze, dodaje subtelnego uroku i pasuje do wielu rodzajów dłoni.

Paznokieć ma za zadanie chronić delikatne opuszki, nie warto więc przesadnie ich piłować, nadając nienaturalny kształt.

Idealny kształt paznokci to taki, w którym dobrze się czujemy, i który pozwala nam wykonywać nasze codzienne czynności bez jakiegokolwiek dyskomfortu.

Kształt paznokcia i co dalej

Nadanie paznokciom optymalnego dla nas kształtu, jest pierwszym krokiem do wykonania perfekcyjnego manicure’u. Popularne ostatnio lakiery hybrydowe są na to dobrym sposobem, ponieważ dość długo się utrzymują i pięknie wyglądają. Czas wykonania jest dość szybki. Pojawiający się po dwóch lub nawet trzech tygodniach odrost, sprawia, że manicure trzeba wykonać ponownie.

Odpowiednia pielęgnacja paznokci

Warto natłuszczać dłonie i paznokcie oraz dbać o wygląd skórek. Można nalać do niewielkiej miseczki oliwy i kilka kropel cytryny, po podgrzaniu zamoczyć palce w substancji na kilka minut. Rezultaty, jakie przynosi regularność takiego zabiegu są bardzo dobre. Właściwa pielęgnacja, pomaga cieszyć się dłużej młodymi dłońmi, które zdradzają nasz wiek czy tego chcemy czy nie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *