Moda damska

Biżuteria ze stali chirurgicznej – dlaczego warto wybrać?

biżuteria na szyję

Biżuteria jest jednym z najważniejszych elementów kobiecej stylizacji. Często różnego typu okazje, wymagają noszenia odmiennych rodzajów biżuterii – nie zawsze jednak złoto czy srebro okazuje się całkiem adekwatne do okoliczności. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie naszyjnik lub bransoletka, wykonane ze stali chirurgicznej.

Czym charakteryzuje się biżuteria ze stali chirurgicznej?

Stal chirurgiczna jest materiałem, który w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na popularności. Wielu dystrybutorów biżuterii i sklepów jubilerskich zajmuje się sprowadzaniem biżuterii ze stali chirurgicznej w hurcie – ponieważ posiada ona liczne zalety, które mają znaczenie zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących.

Bardzo istotną kwestią, w przypadku tego typu biżuterii, jest to, iż nie podlega ona korozji i jest niemal całkowicie odporna na działanie czynników zewnętrznych. Bez żadnego problemu, możemy wykonywać wszystkie codzienne czynności, mając bransoletkę lub naszyjnik ze stali chirurgicznej na sobie i nie przejmować się tym, iż ulegnie ona zniszczeniu. Ten rodzaj biżuterii z powodzeniem możemy nosić pod prysznicem, w trakcie kąpieli relaksacyjnej, zmywania naczyń, pływania czy prania ubrań.

Biżuterię ze stali chirurgicznej możemy nosić nie przejmując się tym, iż na jej powierzchni powstaną rysy, zostanie ona zniszczona przez detergenty, zmieni kolor lub się utleni.

Wyjątkowy gatunek metalu – biżuteria ze stali chirurgicznej

Biżuteria, wykonana ze stali chirurgicznej, jest całkowicie hipoalergiczna. Jest to spowodowane tym, iż jest to dokładnie ten sam gatunek stali, z którego produkuje się różnego rodzaju narzędzia i przyrządy, obecne na sali chirurgicznej w trakcie operacji. Co za tym idzie – materiał nie może w żaden sposób uczulić naszej skóry lub spowodować alergii.

Jeśli natomiast chodzi o utrzymanie wizualnych właściwości biżuterii ze stali chirurgicznej – nie wymaga ona żadnej specjalnej pielęgnacji, w przeciwieństwie do materiałów takich jak srebro czy złoto. Nawet po stosunkowo długim okresie użytkowania, zachowuje ona taki sam wygląd, jaki miała w chwili, kiedy ją zakupiliśmy. Czyni ją to niezwykle uniwersalną, a także praktyczną.

Niewątpliwą zaletą biżuterii ze stali chirurgicznej jest również jej cena. W sklepach internetowych lub stacjonarnych możemy znaleźć celebrytki, bransoletki czy kolczyki w nieporównywalnie niższej cenie, niż ich odpowiedniki wykonana ze złota czy srebra. Jeśli poszukujemy eleganckiej i szykownej biżuterii na co dzień – precjoza ze stali chirurgicznej będą dla nas wprost idealne.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *