Moda damska

Jaki biustonosz do obcisłego biustu?

biustonosz dla obwisłych piersi

Natura różnie obdarza kobiety i nie ma w tym nic dziwnego. Jedne mają duże piersi, a inne małe. Jednak duży biust to nie tylko powód do radości, ale i problemy natury estetycznej. Na szczęście w ich rozwiązaniu pomoże dobrze dobrany biustonosz.

Z jakich powodów kobiece piersi wiotczeją i stają się obwisłe?

Tak naprawdę powody są dwa. Pierwszy to długi okres karmienia i duża liczba ciąż. Jest rzeczą naturalną, że poród zmienia wszystkie parametry kobiecego ciała i nie można z tym nic zrobić. Metamorfoza dotyka również piersi, gdyż stają się one większe i bardziej miękkie pod wpływem nagromadzonego pokarmu. Gdy kończy się okres karmienia, biust rzadko przypomina ten sprzed ciąży i zazwyczaj staje się bardziej obwisły i lejący. Drugi powód zmian wyglądu biustu to wiek. Z czasem piersi ulegają zwiotczeniu, gdyż taka jest kolej rzeczy. Naturalny biust to nie sylikonowy balonik, który można nadmuchać.

Jak dobrać stanik do obwisłego biustu?

Trzeba zacząć od zmierzenia obwodu pod biustem, bo jest on bardzo ważny- podtrzymuje on biust na swoim miejscu. Warto więc zadbać, by obwód był idealnie przylegający, nawet po zapięciu na najluźniejszą haftkę. Dobrze dobrany biustonosz cechuje się tym, że fiszbiny przylegają do klatki piersiowej dokładnie tam, gdzie zaczyna się pierś, a jego końce celują dokładnie w środek pachy.

Dobrze dobrany biustonosz i krawędzie miseczek nie dzielą też biustu na pół. Biustonosz dla dużych piersi powinien również ładnie eksponować dekolt i utrzymywać je w ryzach. Dlatego najlepiej wybierać staniki o szerokich ramiączkach i zabudowanych miseczkach. To pomoże odpowiednio rozłożyć ciężar dużych piersi i ułatwi ich podtrzymywanie.

Czym grozi noszenie za ciasnego biustonosza?

Udowodniono, że zbyt mały stanik może mieć wpływ na rozwój chorób kręgosłupa oraz powodować trwałą deformację kobiecego biustu. Przez niego piersi stają się obwisłe i rozlewają się, aż pod pachy. Obcisły stanik powoduje także uczucie dyskomfortu psychicznego u pań z dosyć dużymi piersiami. Wstydzą się one ich wyglądu, dlatego też próbują zamaskować ich rozmiary na siłę, a to poważny błąd.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *