Moda męska

Wybór damskiego portfela jeszcze nigdy nie był tak prosty! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Skórzany portfel

Masz problem z wyborem odpowiedniego portfela? Nie wiesz, na jakie kwestie zwrócić uwagę, dokonując tego zakupu? W naszym dzisiejszym artykule udzielamy kilku praktycznych rad, z których warto skorzystać!

Jakie są rodzaje portfeli damskich?

Aby dokonać dobrego wyboru portfela, warto rozpocząć od poznania jego rodzajów. Najczęściej wyróżnia się trzy podstawowe warianty: klasyczny, sportowy oraz portmonetkę.

Portfel klasyczny

Pierwszy z nich, czyli portfel klasyczny, najczęściej wykonany jest ze skóry naturalnej. Charakteryzuje się prostym, prostokątnym kształtem, któremu nie brak elegancji. Tego typu dodatki zapinane są na zamek, magnes lub napę. W środku znajdują się przegródki na banknoty, monety, karty oraz pozostałe dokumenty.

Portfel sportowy

Portfel sportowy, zwany też młodzieżowym, najczęściej wykonany jest z wodoodpornego materiału. Zazwyczaj zamykany jest na rzep i składa się z dwóch lub trzech rozkładanych części. W środku umieszczone są kieszonki na pieniądze oraz dokumenty.

Portmonetka

Trzeci rodzaj, czyli portmonetka, to niewielki portfel, który służy przede wszystkim do przechowywania monet. Klasyczne modele zamykane są na bigiel. Mogą przybierać formę saszetki lub kuferka.

Który z tych rodzajów portfeli jest dla Ciebie? Odpowiedź będzie znacznie łatwiejsza, kiedy zrobisz przegląd swojej szafy. Jeżeli przeważają w niej eleganckie stroje, a z domu nie ruszasz się bez torebki, portfel klasyczny lub portmonetka będą dla Ciebie idealne! Gdy zaś preferujesz nieco luźniejszy styl i na co dzień nosisz plecak lub saszetkę, zdecyduj się na sportową wersję tego dodatku.

Jak wybrać najlepszy portfel? Na te kwestie zwróć uwagę!

Wybierając swój idealny portfel, zwróć uwagę na materiał, z jakiego produkt został wykonany. Na szczególną uwagę niewątpliwie zasługuje skóra naturalna, która prezentuje się niezwykle elegancko. Co więcej, tworzone z niej dodatki są bardzo wytrzymałe, więc będą Ci służyć przez lata. Szukając modnych modeli portfeli damskich, zapoznaj się z ofertą e-sklepów specjalizujących się w wyrobach ze skóry, takich jak np. https://galanteria-online.pl/. Dostępne tu gustowne projekty wykonane z wysokojakościowego materiału zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Kolejną ważną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest jakość wykonania portfela lub portmonetki. Mowa tu o szwach, które powinny być mocne – najlepiej, gdy wykonane będą za pomocą solidnych i wytrzymałych nici. Sprawdź także, czy są one równe – w przeciwnym wypadku estetyka całego produktu będzie o wiele niższa.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *