Moda damska

Czy naszyjnik powinien być dopasowany do bransoletki?

savicki biżuteria

Biżuteria jest niezaprzeczalnie najlepszym przyjacielem kobiety. Każda z nas posiada większą, czy mniejszą kolekcję w swoim domu. Jednakże odwiecznym problemem jest łączenie ze sobą poszczególnych elementów biżuterii tak, aby miało to ręce i nogi. Najbardziej popularnym surowcem wykorzystywanym do produkcji ozdób jest srebro i złoto. Oba te kruszce z pewnością znajdują się w większości zbiorów kobiecej biżuterii. Duża ilość dodatków wymaga umiejętności składania jej w zestawy. Nie jest to nic trudnego, jednakże założenie dwóch zupełnie różnych elementów nie będzie wyglądać dobrze.

 Jak stworzyć pasujący zestaw biżuterii?

Dobierając do siebie dodatki warto kierować się kolorem lub motywem jaki przedstawiają. Najczęściej łączonymi elementami biżuterii jest naszyjnik i bransoletka. Jedyną zasadą, której warto się trzymać to postawienie na jeden kolor. Złoto i srebro, o ile nie zostanie połączone blisko siebie, może wyglądać bardzo tandetnie. Umiar jest kluczową kwestią. Jeżeli Twoim wyborem jest masywna, złota bransoletka, naszyjnik powinien być delikatny i nieodznaczający się zbyt mocno, aby te dwie rzeczy nie konkurowały ze sobą, a tworzyły jedną spójną całość. Biżuteria powinna być również dopasowana do stroju. Jednolity golf będzie super parą dla dłuższego, cienkiego łańcuszka z zawieszką. Idealnym dopełnieniem takiej kombinacji zostanie bransoletka, najlepiej o tym samym motywie, co łańcuszek.

Jak sprawdzić rozmiar naszyjnika lub bransoletki?

Coraz bardziej popularną metodą na zakupy, jest robienie ich online. Niestety w tym przypadku tracimy możliwość przymierzenia interesujących nam produktów. Ale da się na to coś poradzić, a shopping online jest o wiele wygodniejszy, więc zalety zdecydowanie rekompensują kupowanie „w ciemno”. Z resztą w niemal każdym sklepie w sieci istnieje możliwość bezpłatnego zwrotu, w przypadku, gdy dany produkt nie przypadnie nam do gustu. Jubilerzy online tacy jak SAVICKI z pewnością posiadają o wiele szerszą ofertę biżuteryjną od tych stacjonarnych, więc znając potrzebny nam rozmiar, zakupy mogą być naprawdę przyjemne. Aby zmierzyć jaka długość bransoletki będzie dla nas najlepsza, wystarczy owinąć nitkę wokół nadgarstka tak, żeby zostało troszkę luzu. Następnie powstały odcinek mierzymy linijką lub centymetrem. Długość naszyjnika zależy od jego typu. Warto zapoznać się z ich nazwami i miarą przed zakupem, ponieważ niektóre, np. kolie- mają 30-35 cm, a te najdłuższe – np. lariaty – sięgają nawet powyżej 100cm.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *