Uroda

Jak dobrać podkład do jasnej karnacji?

podkład do jasnej cery

Idealnie dobrany podkład to połowa sukcesu jeżeli chodzi o zrobienie dobrego makijażu. Nieprawidłowo dobrany podkład podkreśli mankamenty skóry, postarzy, będzie się ścierał, albo da efekt maski. Jak zabrać się za znalezienie odpowiedniego podkładu, który podkreśli nasze atuty i będzie idealną bazą pod makijaż?

Najpierw trzeba poznać swoja skórę

Każdy rodzaj skóry ma swoje wymagania. Skóra sucha zakocha się w podkładach nawilżających, o płynnej konsystencji z dodatkiem witaminy E. Do cery wrażliwej idealne będą podkłady łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia. Cera tłusta będzie dobrze się czuła dzięki podkładom beztłuszczowym, matującym.

Wybierając podkład podstawowym założeniem jest uniknięcie efektu maski. Wyrównanie kolorytu skóry sprawi, że nasz makijaż będzie idealny. Jak dobrać podkład do jasnej karnacji?

Kolor i tonacja

Kupując podkład zwracamy uwagę przede wszystkim na kolor. Błąd. Musimy zwrócić jeszcze uwagę na tonację podkładu. Kobiety mają cieplejszą lub chłodniejszą urodę. Szczęściary mają tonację neutralną.

Kobiety o ciepłej tonacji mają skórę oliwkową, brzoskwiniową w odcieniach ciepłego beżu. Chłodna uroda do duża dawka tonacji różowej.

Jasna karnacja – jak dobrać podkład?

Szukając podkładu warto zwrócić uwagę na oznaczenie buteleczek. Podkłady o zimnej tonacji mają oznaczenie C (cold), W czyli warm ( ciepłe) oraz N czyli neutral (neutralne).

Wybierając podkład jesteśmy przyzwyczajone, że nakładamy kilka najbardziej pasujących nam odcieni na nadgarstek. Dużo poprawniej jest wypróbować podkład na zewnętrznej stronie dłoni. Jeszcze skuteczniejszym sposobem jest nałożenie podkładu na linię żuchwy. Musimy zwrócić również uwagę na szyję. Dopiero produkt, który idealnie wygląda na szyi pozwoli uniknąć efektu maski.

Jasna karnacja jest bardzo trudna w doborze podkładu. Najkorzystniejszym rozwiązaniem są eksperymenty. Szukanie idealnego podkładu dla swojej cery to naprawdę ciężkie wyzwanie, które musi być poprzedzone licznymi próbami. Szukając podkładu dla jasnej karnacji osiągniemy sukces stosując metodę prób i błędów.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *