Uroda

Jak zmyć hennę ze skóry?

henna

Henna jest naturalna substancją wykorzystywaną do barwienia brwi, rzęs, włosów, czy robienia tatuaży. Czasami jednak zdarza się, że nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu i musimy zmyć hennę wcześniej. Jak sobie z tym poradzić? Jakich środków użyć do zmycia henny?

Jak zmyć hennę z brwi?

Niezależnie od tego czy robiłyśmy hennę samodzielnie, czy u kosmetyczki czasami nie jesteśmy zadowolone z efektu. Wtedy trzeba zareagować od razu. Najlepiej zmyć hennę za pomocą ciepłej wody i mydła. Jest to najtańszy sposób. Działa jednak tylko od razu po zabiegu, gdy hennę mamy dłużej ta metoda może okazać się nie skuteczna.

Innym rozwiązaniem jest płyn do demakijażu. Sprawdzi się on, gdy od zabiegu minęło już trochę czasu. Płyn do demakijażu bez problemu zmyje hennę oraz rozjaśni brwi o kilka odcieni.

Kolejnym sposobem usuwania henny jest użycie pianki do golenia. Może jest to sposób nietypowy, ale na pewno skuteczny. Piankę do golenia wystarczy nałożyć na brwi tak, jak płyn do demakijażu, a brwi rozjaśnią się o kilka tonów.

Jak zmyć hennę ze skóry?

Tatuaże z henny nie zawsze nam się podobają. Czasami zdarza się, że postanowiliśmy zrobić sobie tatuaż, który podoba nam się, ale po pewnym czasie musimy go usunąć. Jest to częste wakacyjne szaleństwo, które musimy usunąć, gdy wracamy do pracy. Nie w każdym miejscu pracy tatuaże, nawet te z henny, są mile widziane.

Metody usuwania henny ze skóry są takie same jak usuwania z brwi. Możemy wykorzystać płyn do demakijażu, piankę do golenia, czy oliwkę dla dzieci.

Kolejna metodą usuwania henny jest peeling, który można wykonać samodzielnie. Kilka łyżeczek świeżo zmielonej kawy musimy zalać niewielką ilością wrzątku, a następnie dosypać cukier oraz żel pod prysznic. Wszystko dokładnie wymieszać. Taką papką pocieramy skórę.

Chcąc zmyć hennę ze skóry możemy również skorzystać z profesjonalnych środków do zmywania henny.

Mimo, iż henna jest naturalnym środkiem bardzo dobrze barwi. Usunięcie henny ze skóry nie jest łatwe. Im dłużej zwlekamy, tym trudniej będzie nam sobie z nią poradzić.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *