Lifestyle

Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy?

okulary przeciwsłoneczne

Prawidłowo dopasowane okulary przeciwsłoneczne damskie to nie tylko skuteczna ochrona wzroku, ale również – ciekawy element stylizacji. Ogromny wybór kształtów i kolorów soczewek sprawiają, że nie wiesz, który wariant wybrać? Nie warto decydować się na pierwsze, które wpadną Ci w ręce. Zwłaszcza, że taki gadżet może uzupełnić Twoją stylizację, a przede wszystkim poprawić komfort widzenia!

Kształt, kolor, wielkość – jak wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne damskie?

Decydując się na zakup wymarzonego modelu, skorzystaj z oferty doświadczonego sprzedawcy. Szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych, dostępnych np. w sklepie eOkulary wyraźnie zwiększy Twoje szanse na znalezienie najlepszego modelu. Liczą się kształt, kolor i wielkość. Jak rozpoznać te idealne? Dopasuj je do kształtu twarzy! Poniżej znajdziesz kilka praktycznych informacji. Dzięki nim w okularach będziesz czuła się pięknie, a Twoje oczy będą bezpieczne.

Twarz okrągła

Dobrze widoczne policzki i miękki kontur to cechy charakterystyczne twarzy okrągłej. Jesteś właścicielką takiego kształtu? Postaw na oprawki kwadratowe, najlepiej wąskie. Wyostrzą rysy twarzy, dodając Ci charakteru.

Twarz prostokątna, czyli podłużna

W przypadku twarzy prostokątnej, czyli podłużnej, jej długość dominuje nad szerokością. Ta znaczna różnica sprawia, że nie każdy model okularów przeciwsłonecznych damskich będzie odpowiedni. Zadbaj o nadanie odpowiednich proporcji i sięgnij po oprawki okrągłe. Dobrym rozwiązaniem okażą się także te owalne.

Twarz kwadratowa

Po czym rozpoznasz twarz kwadratową? Najczęściej jest podłużna, a jej cechy charakterystyczne to wyostrzone kości szczęki. Podobnie, jak w przypadku twarzy prostokątnej, także i tu sprawdzą się oprawki okrągłe i owalne. Ich zadanie będzie jednak nieco inne – zaokrąglone brzegi będą miały za zadanie odwrócenie uwagi od widocznych rysów szczęki. Taki gadżet sprawi, że twarz wyda się delikatniejsza.

Twarz trójkątna

Szerokie czoło i wąska broda to zdecydowanie cechy twarzy trójkątnej. Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie okażą się idealne, jeśli jesteś właścicielką takiego kształtu? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Bez żadnych wątpliwości możesz postawić na kocie oko. Taki model wydobędzie Twoją urodę. Jest jednak pewna zasada – trójkątny kształt twarzy nie lubi szerokich oprawek.

Twarz owalna

Ostatnim typem kształtu twarzy jest twarz owalna. W sytuacji, kiedy najszerszym miejscem są policzki, możesz pozwolić sobie naprawdę na dużo! Odpowiednie będą każde oprawki, pod warunkiem, że ich kontur nie będzie wystawał poza linię policzków (te i tak są już najszersze).

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *