Lifestyle

5 najlepszych zapachów od Guerlain

perfumy damskie

Francuskie perfumy to te uznawane za najbardziej luksusowe i eleganckie. Zyskują one uznanie prawdziwych dam i dżentelmenów, dostarczając wyrafinowanych aromatów. Jednym z domów perfumeryjnych, które dostarcza takie perfumy jest marka Guerlain. W jej ofercie znaleźć można perfumy damskie i męskie, który powstają w oparciu o tradycyjne rzemiosło. Czym one się charakteryzują i jaka jest historia perfum Guerlain.

Historia marki Guerlain

Historia marki rozpoczyna się w 1828 roku, kiedy to Pierre-Francois-Pascal Guerlain zakłada pierwszą perfumerię. Zyskuje ona niezwykle prestiżową lokalizację przy rue de Rivoli w Paryżu. Na początku komponował on zapachy na specjalne zamówienie wielkich tego świata. W tworzeniu wyjątkowych pachnideł pomagali mu dwaj synowie – Aimei Gabriel. Ich kompozycje zyskały dużą popularność w światowej stolicy mody. Za skutkowało ono otwarciem flagowego sklepu marki Guerlain przy rue de la Paix. To tam sprzedawane były m.in. pierwsze „masowe” perfumy w historii, czyli Eau de Cologne Impériale, które swoją premierę miały w 1953 roku. Od tego czasu ten francuski dom perfumeryjny stworzył około 760 zapachów dla kobiet i mężczyzn. Propozycje te zyskują uznanie nie tylko zjadaczy chleba, ale i gwiazd oraz celebrytów. Najlepsze i najsłynniejsze perfumy Guerlain poznasz na https://tagomago.pl/collections/guerlain. Nie wiesz, które pachnidła zamówić? Poznaj te, które zyskały największą sławę, swoje premiery miały kilkanaście lat temu.

cindy liu arui

 

Mouchoir de Monsieur – premiera rok 1904

Chociaż perfumy Mouchoir de Monsieur powstały już ponad 100 lat temu, to nadal są one dostępne w niezmienionej formie. Zachwycają one mieszanką cytrusowej świeżości i aromatycznych, ziołowych nut z domieszką aromatów fougere. W pachnidle można też wyczuć nuty pudrowe i drzewne. Ta niezwykła mieszanka przypada do gustu wyrafinowanym mężczyznom lubującym się w klimacie Europy z początku XX wieku.

Vol de Nuit – premiera rok 1933

Kolejną fantastyczną kreacją Jacquesa Guerlaina są Vol de Nuit. Zachwycają one dominującymi zielonymi i drzewnymi nutami wzbogaconymi wanilią i irysem. Wraz z upływem czasu trwania perfum, piękne bukiety dopełniają oryginalne odcienie. Inspiracją do powstania tego pachnidła była powieść Vol de Nuit Antoine de Saint-Exupery, w której kobieta czynu, taka jak Helena Boucher, może pielęgnować swoją pasję do przygody i niebezpieczeństw, zyskując sławę, nie tracąc nigdy swojej kobiecości.

perfumy Guerlain

 

Chamade – premiera rok 1969

To był czas, kiedy kobiety walczyły o swoje prawa i chciały równości z mężczyznami. Jean-Paul Guerlain chcąc wpisać się w nowy styl życia kobiet z początków lat 70. XX wieku, stworzył nowy zapach. Zadedykował je młodym kobietom – rewolucyjnym, buntowniczym, wiedzącym czego chcą i walczącym o swoje. W kultowym pachnidle odnaleźć można aromaty zielonych owoców, nuty borowe, hiacyntu, róży i galbanum. Kompozycja perfum została harmonijnie uzupełniona z Gerlinado, mieszanką tonki, róży, jaśminu i wanilii.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *