Moda damska

Jak układać ciuchy w szafie?

Garderoba

Dobra organizacja miejsca w szafie jest bardzo istotną sprawą. Od niej zależy czy pomieścimy w niej wszystko to co chcemy. Podpowiemy jakimi zasadami kierować się przy układaniu ubrań w szafie.

Podstawowe zasady porządku w szafie:

Aby ubrania nie straciły swojej świeżości nie układaj ich zbyt ciasno. Aby uzyskać więcej miejsca odzież wierzchnią z innego sezonu trzymaj w innym miejscu. Bluzki koszulowe oraz marynarki zapnij a spodnie wieszaj złożone wzdłuż kantów

Długie, eleganckie sukienki wieczorowe – aby ich końce się nie zaginały możesz również w odpowiedni sposób przygotować. Wystarczy, że na ich dole, od spodu przyszyjesz do szwu dwie 4 -5 cm pętelki i zaczepisz je na wieszaku.
Ubrań świeżo przyniesionych z pralni nie wieszaj od razu w szafie.

Organizacja w szafie

Na górnej półce szafy umieść pudełka z garderobą sezonową. Trzymaj w nich wszystko to czego nie używasz na co dzień a tylko w określonych sezonach. Garsonki i sukienki rozdziel na krótkie i długie i powieś po przeciwnych stronach szafy. Dodatkowo możesz posegregować na kolory. Pod krótkimi ubraniami zyskujesz miejsce na jeszcze jeden drążek w szafie. Możesz wykorzystać go na zawieszenie spodni i spódniczek.

Na najwyższej półce warto poukładać to z czego często nie korzystasz czyli dodatkowa pościel, pledy czy poduszki.

Eleganckie torebki np. od Wittchen możesz trzymać na półce w szafie, dzięki temu nie zakurzą się.

Dzianinowe, delikatne bluzki przechowuj na półkach, możesz przełożyć je bibułkami aby się nie gniotły. Bieliznę natomiast przechowuj w koszach lub plastikowych pojemnikach.

W szafie trzymaj tylko pantofle, najlepiej wypełnione prawidłami lub gazetami aby nie straciły swojego fasonu.

Dobrze zorganizowana szafa lub garderoba wiele ułatwi nam w życiu codziennym. Pamiętajmy też o szafach naszych dzieci aby były funkcjonalne i przede wszystkim by użytkownik również był zadowolony gdy nie wysypuje się cały stos ubrań.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *