Lifestyle

Jak wyczyścić srebrną biżuterię domowymi sposobami?

biżuteria elegancka - srebro

Srebrna biżuteria jest bardzo eleganckim oraz stylowym elementem wielu kreacji, który jest bardzo często przekazywany z pokolenia na pokolenia, dzięki niemal niesłabnącej popularności tego kruszcu. Przede wszystkim srebro osiągnęło bardzo dużą popularność z powodu swojej trwałości, przystępnej cenie oraz faktowi, że nie powoduje żadnych alergii. Brak częstych okazji do ubrania tej eleganckiej oraz unikatowej biżuterii powoduje utratę blasku oraz powstanie ciemnego nalotu, który szpeci oraz sprawia, że ten bardzo trwały kruszec wygląda bardzo nieestetycznie.

W swoim artykule przedstawię domowe sposoby na czyszczenie srebra oraz udowodnię, że czyszczenie srebrnej biżuterii z niewygodnych oraz nieestetycznych nalotów jest bardzo skuteczne oraz proste.

JAK WYCZYŚCIĆ SREBRNĄ BIŻUTERIĘ?

Sól kuchenna oraz folia aluminiowa

Wystarczą te dwie rzeczy codziennego użytku aby wyczyścić oraz odświeżyć naszą dawno nie używaną, srebrną biżuterię. Wyciągnij niewielką, niemetalową miseczkę, obłóż ją dokładnie folią aluminiową oraz włóż delikatnie twoją biżuterię na dno naszej miseczki. Kolejnym krokiem w celu wyczyszczenia naszej srebrnej biżuterii z czarnego osadu, jest polanie jej roztworem stworzonym z gorącej wody oraz soli oraz zostawienie naszej biżuterii w tym stanie na kilka godzin. Po wyjęciu powinniśmy opukać naszą biżuterię zimną wodą oraz wytrzeć miękką ściereczką z mikrofibry.

biała pasta do zębówPasta do zębów

Pasta do zębów, bez właściwości wybielających, które mogłyby dokonać trwałych odbarwień na powierzchni srebra z naszej biżuterii. Aby rozpocząć proces odnowy naszej biżuterii należy na miękką szmatkę z mikrofibry lub innego miękkiego materiału, który nie narazi powierzchni srebra na trwałe zarysowania, nałożyć pastę do zębów. Następnie dokładnie przetrzeć powierzchnię naszej biżuterii, aż do momentu usunięcia nieestetycznego nalotu oraz wypłukać w zimnej wodzie.

Po wysuszeniu biżuterii, także miękką szmatką z mikrofibry, będziemy mogli cieszyć się nienagannym wyglądem naszej srebrnej biżuterii, która odzyskała swój dawny blask.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *