Lifestyle

Kurtka na rower – jak wybrać odpowiednią?

Kurtki rowerowe

Rower to pojazd, którym w wielu przypadkach poruszamy się niezależnie od pogody- dla sportu, przyjemności lub z konieczności. Bardzo ważne jest jednak to, abyśmy podczas korzystania z tego dwukołowca zadbali o odpowiedni ubiór. Przydatna może okazać się specjalistyczna kurtka. Jakie rodzaje kurtek na rower możemy wyróżnić? Na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę na rower? Czym powinna charakteryzować się dobra odzież tego typu? Czym jest oddychalność kurtki i dlaczego ma tak duże znaczenie? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, do którego przeczytania gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie rodzaje kurtek na rower możemy wyróżnić?

Kurtka na rower może zostać podzielona następujące rodzaje:

 1. Kurtki przeciwdeszczowe: wykonane z materiałów odpornych na wodę i wiatr, zapewniające ochronę podczas jazdy w deszczu.
 2. Kurtki zimowe: grubsze i cieplejsze od pozostałych rodzajów kurtek, przeznaczone do jazdy w chłodniejsze dni.
 3. Kurtki przeciwwiatrowe: wykonane z materiałów odpornych na wiatr, zapewniające ochronę przed chłodem podczas jazdy w wietrzne dni.
 4. Kurtki softshell: lekkie i elastyczne, wykonane z materiałów oddychających, przeznaczone do jazdy w chłodniejsze dni.
 5. Kurtki z membraną: wykonane z materiałów z membraną, zapewniające ochronę przed wilgocią i wiatrem, a jednocześnie pozwalające na swobodę ruchów.
 6. Kurtki z ociepleniem: wykonane z materiałów ocieplających, przeznaczone do jazdy w chłodniejsze dni.

Podróż rowerowa w kurtkach

Czym powinna charakteryzować się odpowiednia kurtka na rower?

Dobra kurtka na rower ze sklepu Cycleshop.pl powinna charakteryzować się zróżnicowanymi cechami, które sprawiają, że ubranie jest nie tylko wygodne, ale również praktyczne i maksymalizujące bezpieczeństwo poruszania się. W praktyce ważne jest, aby kurtka dobrze chroniła przed wilgocią i wiatrem, co zapewni komfort podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Godna uwagi odzież na rower powinna być wykonana z materiału, który szybko odprowadza wilgoć i nie pozostawia uczucia mokrości na skórze. Co więcej, ten element garderoby powinien posiadać elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność rowerzysty na drodze i poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Na uwagę zasługują również funkcjonalne kieszonki na telefon, klucze czy inne niezbędne drobiazgi, które mogą być potrzebne podczas jazdy.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę na rower?

Wybór kurtki na rower z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet takiego rozwiązania możemy wyróżnić. Pomimo wszystko warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą w dużym stopniu wpłynąć na łatwość podejmowania decyzji. Wśród nich najczęściej wyróżnia się te następujące:

 • Materiał: ważne, aby wybrać kurtkę wykonaną z materiałów odpornych na wodę i wiatr oraz szybkoschnących.
 • Kieszenie: warto sprawdzić, czy kurtka posiada kieszenie na telefon, klucze czy inne niezbędne drobiazgi.
 • Zapięcie: dobrym rozwiązaniem jest kurtka z zamkiem błyskawicznym lub zapinana na zamek błyskawiczny i zatrzask.
 • Odblaski: warto wybrać kurtkę z elementami odblaskowymi, które zwiększają widoczność rowerzysty na drodze.
 • Pasy: dobrym rozwiązaniem są kurtki z pasami, które pozwalają lepiej dopasować ubranie do sylwetki i zapobiegać wiatrowi wchodzącemu pod ubranie.
 • Rozmiar: ważne, aby wybrać odpowiedni rozmiar kurtki, który pozwoli na swobodne ruchy, ale jednocześnie będzie dobrze przylegał do ciał

Czym jest oddychalność kurtki i dlaczego ma tak duże znaczenie?

Oddychalność kurtki to jej zdolność do przepuszczania pary wodnej, tj. do odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz. Tego typu odzież na rower ze sklepu Cycleshop.pl wyróżnia się tym, że wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz poprzez specjalne otwory wentylacyjne lub membranę, która pozwala na przenikanie pary wodnej na zewnątrz, ale jednocześnie chroni przed wodą i wiatrem. Oddychalność jest ważna szczególnie podczas aktywności fizycznej, takiej jak jazda na rowerze, ponieważ zapobiega gromadzeniu się wilgoci na skórze i zapewnia komfort termiczny. W wielu przypadkach stosowane są otwory wentylacyjne, które cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *