Moda damska

Srebrne kolczyki koła – do czego je założyć?

Srebrne kolczyki są na tyle uniwersalnym dodatkiem, że pasują niemalże do wszystkiego. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas większych wyjść, w trakcie spotkania ze znajomymi, jak i do stylizacji na co dzień. Czy istnieją więc jakieś reguły lub zasady ich noszenia? Oczywiście! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dobrać odpowiednie srebrne kolczyki koła, które podkreślą Twoją urodę oraz dopełnią outfit, ten artykuł jest dla Ciebie!

Srebrne kolczyki koła a twarz

Decydując się na zakup srebrnych kolczyków, warto dobrze przyjrzeć się swojej twarzy. Zarówno pod kątem karnacji, jak i jej kształtu. Ten metal szlachetny powinien być noszony w szczególności przez panie, które mają chłodny typ urody, ponieważ będzie doskonale komponował się z ich skórą. Czy to oznacza, że srebra powinny zrezygnować kobiety o ciepłej karnacji? Nic bardziej mylnego! Warto jednak, aby wybrały one kolczyki połączone z kamieniami o słonecznych barwach. Mogą to być odcienie czerwieni, pomarańczy czy żółci.

Podczas doboru srebrnych kolczyków w kształcie koła należy także zwrócić uwagę na kształt twarzy, ponieważ tego typu dodatki optycznie ją zmieniają. W jaki sposób?

  • Twarz owalna. Kolczyki koła, w szczególności te w dużym rozmiarze, dodają twarzy ładnych proporcji. Jednocześnie optycznie ją zmniejszą, co dla wielu kobiet jest korzystnym aspektem.
  • Twarz okrągła. Duże kolczyki koła dodatkowo ją zaokrąglą, co zazwyczaj nie wygląda korzystnie. Jeśli koniecznie chcesz postawić na ten dodatek, wybierz jak najmniejszy model.
  • Twarz kwadratowa. W jej przypadku świetnie sprawdzą się kolczyki w kształcie elipsy, ponieważ złagodzą rysy twarzy. Dzięki temu będzie ona bardziej przyjazna.
  • Twarz trójkątna. Podobnie jak w przypadku twarzy okrągłej, najlepiej sprawdzą się niewielkie kolczyki. Tym razem jednak z innego powodu. Taki model optycznie skróci Twoją buzię, dzięki czemu stanie się ona bardziej subtelna.

Jak łączyć srebrną biżuterię z ubraniami?

Ten metal pasuje przede wszystkim do ubrań o chłodnej kolorystyce. Z tego powodu srebrne kolczyki koła doskonale sprawdzą się w połączeniu z niebieską koszulą, szarą spódnicą czy zielonym płaszczem. Zakładając je, warto także postawić na odcienie fioletu, granatu oraz czerni. Choć jest to najprostszy sposób stylizacji tego typu kolczyków, to niejedyny. Srebro dobrze łączy się także z wybranymi ciepłymi kolorami. Mowa o pudrowym różu, mlecznym brązie, a także barwach pomiędzy brązem a złotem. Czy to oznacza, że pozostałych należy unikać? Niekoniecznie! Nie da się jednak ukryć, że stylizacja w ciepłych odcieniach będzie dużo bardziej wymagająca. Z tego względu decydując się na połączenie srebra z takimi kolorami, warto postawić na jednolity outfit. Dzięki temu unikniesz wrażenia przesytu.

Kobieta z kolczykami koła

Jak łączyć srebrne kolczyki koła z innymi akcesoriami?

Mówi się, że klasyka zawsze się obroni. Tę zasadę warto także stosować się podczas łączenia srebrnych kolczyków z innymi akcesoriami. Jeśli chcesz w szybki i łatwy sposób stworzyć ciekawą stylizacji, dobierz dodatki w jednakowym kolorze. Doskonale sprawdzą się paski ze srebrnymi klamrami, łańcuszki w takim samym odcieniu, bransoletki, pierścionki i zawieszki. To, czego zdecydowanie powinnaś unikać, to łączenie srebra ze złotem. Wymaga ono dużego wyczucia i zazwyczaj sprawdza się dobrze tylko na wybiegach, choć i projektanci mody rzadko korzystają z takiej możliwości. Z czym zatem można jeszcze zestawić srebro? Z kamieniami szlachetnymi. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy będą one w ciepłych, czy zimnych odcieniach. Dobrać powinnaś je jedynie do swojej karnacji oraz ubrań.

Podsumowanie

Srebro jest uniwersalnym metalem. Uwielbia je zarówno młodzież, dorośli jak i osoby starsze. Nie dziwi więc fakt, że kolczyki w kształcie koła wykonane z tego materiału cieszą się aż tak dużą popularnością. Dobrze dobrane sprawdzą się w szkole i na bankiecie, na co dzień i na weselu. Natomiast to, jak będą się prezentować, zależy przede wszystkim od Ciebie. Jeśli zaplanujesz swoją stylizację zgodnie z zasadami z tego artykułu, wówczas z pewnością będziesz wyglądać oszałamiająco!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *