Moda męska

Strój koktajlowy męski – sprawdź jak powinien wyglądać

Strój koktajlowy męski

Gdy dostajemy zaproszenie na imprezę z adnotacją: “coctails dress code”, to nie wpadamy w panikę tylko ubieramy się w garnitur. Mężczyzn także obowiązują przeróżne typy dress code i na imprezy z oznaczonym takim kodem, powinni ubierać się zgodnie z pewnymi obowiązującymi zasadami.

Coctail attire to styl obowiązujący na imprezach biznesowych, na okrągłych urodzinach bliskiej ci osoby, na ślub czy na wieczornego drinka w bardzo eleganckim miejscu. Taki ubiór dobry jest też na wyjście do teatru czy do filharmonii. Wybierając się na taką imprezę dobrze jest gdy mężczyzna ubierze się w elegancki garnitur, który jest jego garniturem odświętnym.

Czyli po krótko, strój koktajlowy męski to najlepszy garnitur w szafie, noszony nie na co dzień a od święta.

Koktajlowy strój męski – jaki ma być?

Odpowiedni koktajlowy strój to garnitur w kolorze granatu lub ciemnoszary. Koszula do niego powinna być gładka, biała lub niebieska z mankietami zapinanymi na spinki. Strój taki można trochę rozświetlić kolorem, czyli zakładamy kolorowy krawat, ale pamiętajmy, bez szaleństw. Najlepiej gdy krawat i poszetka nie są krzykliwe i nie mają na sobie śmiesznych wzorów. Każdy mężczyzna w męskim stroju koktajlowym nie zwraca na siebie uwagi tam, gdzie nie jest najważniejszy czyli na ślubie czy na spotkaniu gdzie są obecne ważne osobistości.

Czasami zostajemy zaproszeni na imprezę koktajlową, która jest imprezą pół formalną. Może to być koktajl związany z zakończeniem rozmów biznesowych czy wyjście z naszym przełożonym do restauracji.
Wtedy nasz ubiór nie musi mieć charakteru bardzo eleganckiego. Możemy na takie wyjścia ubrać garnitur urozmaicony w jakiś deseń, lub możemy wykorzystać nasz garnitur biznesowy, który troszkę podkolorujemy krawatem i poszetką. Na takie nieformalne wyjście może okazać się doskonały zestaw koordynacyjny. Co to jest?
szare spodnie i szary blezer.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *