Moda damska

Jak wybrać płaszcz na jesień?

płaszcze damskie

Jesień to okres, w którym zmuszeni jesteśmy odłożyć do szafy letnie rzeczy i przygotować naszą garderobę na mniej przewidywalną pogodę. Dużo niższe temperatury, wiatr, deszcz – to stałe elementy jesiennej aury. Bardzo trafnym wyborem, który pomoże nam przetrwać częste zmiany pogody, będzie z pewnością płaszcz. Jak go wybrać, na co zwracać uwagę przy okazji zakupu? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Menu:

Przemyślany wybór to trafny wybór

Płaszcze to jeden z najczęściej poszukiwanych elementów garderoby w okresie jesień – zima. To z pewnością również jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w internecie. Problem w tym, iż wpisując frazę: płaszcze jesień 2020, naszym oczom ukazuje się głównie oferta sklepów. Duży wybór nie ułatwia, a wręcz utrudnia zakup tego właściwego. Który płaszcz zatem wybrać? Spróbujmy zadać sobie kilka pytań typu:
– z jakiego materiału powinien być uszyty płaszcz?
– jaki powinien mieć krój,
– jaką powinien mieć długość?
– ile jestem w stanie wydać na płaszcz?

A teraz spróbujemy odpowiedzieć na każde z nich.

Z jakiego materiału powinien być uszyty płaszcz?

Materiał, z którego szyte są płaszcze, wpływa nie tylko na ich wygląd i poziom ciepła, ale również na cenę. Dobrej jakości wełniany płaszcz to spory wydatek. Co istotne zakup płaszcza uszytego w 100% z wełny wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wełna ochroni nas przed zimnem, ale do silnego wiatru już nie. Idealny skład to 80% wełna i 20% poliester. Domieszki skutecznie wydłużają żywotność płaszcza, czyniąc go odporniejszym na zniszczenie.

Jaki krój powinien mieć płaszcz?

Do wyboru mamy m.in. krój klasyczny – szlafrokowy, czy dyplomatkę, która jest płaszczem bardziej biznesowym.Tak naprawdę krój należy dobierać do własnej sylwetki. W przypadku kobiet stosuje się zbliżone odniesienia jak przy doborze sukienki. Wiele zależy od figury przyszłej posiadaczki płaszcza. Dobrze dobrany płaszcz umiejętnie, ukryje pewne niedoskonałości figury i pozwoli wyeksponować jej atuty.

Co z długością płaszcza?

Ta w dużej mierze zależy od dwóch czynników. Po pierwsze okazji, na które wkładamy płaszcz i naszych preferencji. Jeśli nakładamy płaszcz rzadko, ale lubimy długie spacery, świetnie sprawdzi się płaszcz długi.
Dla osób, które np. korzystają na co dzień z samochodu, taki płaszcz siłą rzeczy będzie niewygodny. W tym przypadku dobrze sprawdzą się wersje przed kolano, które, pomimo że nadal elegancie nie krępują nam ruchów.

Cena płaszcza to ważny argument przy zakupie

Nie ulega wątpliwości, że zakup płaszcza wiąże się z wydatkiem. Na szczęście dla naszego portfela oferta sklepowa w zakresie jest bardzo szeroka i każdy znajdzie płaszcz dla siebie. W popularnych sieciówkach dostaniemy płaszcz dobrej jakości już za niespełna 500 zł. Oczywiście mogąc przeznaczyć na zakup większą kwotę, możemy sięgnąć po egzemplarze po 1500 zł i więcej. Jeśli zakupiony płaszcz ma być pierwszym w naszej szafie, dobrze jest wybrać ten ze średniej lub wręcz niższej półki, aby przekonać się, czy ten element garderoby jest tym, co nam pasuje.

Podsumowując, płaszcze jesień 2020 to pewnością gorący temat na najbliższe tygodnie. Mamy jednak nadzieję, że powyższy poradnik ułatwi zakup płaszcza, który z powodzeniem posłuży przez kilka następnych lat.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *