Moda damska

Czapki damskie zimowe – jakie wybrać?

czapka damska

Na zimę i nie tylko – czapki damskie mogą być jednym z mocnych akcentów w kobiecych stylizacjach. Ważne jest, abyś dopasowała wzór i fason czapki do własnych preferencji oraz trendów w modzie zimowej. Szeroki wybór czapek damskich, wśród których znajdziesz m.in. czapki z pomponem w różnych kolorach, powoduje, że nie ma problemu z wybraniem odpowiedniej czapki zimowej.

Kształt twarzy determinuje wybór czapki

Czapki zimowe damskie mogą mieć różny fason i wykończenie. Ważne, aby dobrać je do kształtu swojej twarzy. Po pierwsze więc musisz określić, jaki zarys twarzy jest właściwy dla ciebie.

Twarz okrągła lub owalna

W przypadku łagodnych linii twarzy i zaokrąglonej żuchwy, która ma taką samą szerokość co skronie, oraz przy pełnych policzkach mamy do czynienia z twarzą owalną lub okrągłą. Pasuje do niej większość czapek damskich, ponieważ ma ona doskonałe proporcje. Bez względu na rodzaj i fason można dobrać nakrycie głowy, które będzie dla nas idealne.

Twarz trójkątna

Łatwo rozpoznać twarz wpisującą się w kształt trójkąta. Broda jest w niej bowiem węższa od skroni. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są czapki z dzianiny, spiczasto zakończone lub czapki z pomponem oraz w typie beanie. Zbyt rozbudowane czapki z szerokim mankietem nie będą dobrze wyglądać w przypadku twarzy trójkątnej, podobnie jak te opuszczane do tyłu.

Twarz trapezowa lub kwadratowa

Jeśli zaś twarz jest mocno zbudowana i szersza niż czoło, to znaczy, że ma kształt trapezu. Można też wskazać cechy charakterystyczne dla twarzy w kształcie kwadratu, kiedy szczęka i czoło są podobnej szerokości, a kości policzkowe – mocno zarysowane. W obu przypadkach warto, abyś wybrała czapkę, która wizualnie wyszczupli twarz. Mogą to być czapka-beret, kaszkiet czy kapelusz. Jeśli chodzi o czapki zimowe damskie to najlepiej sprawdzą się te z wysokim mankietem lub z pomponem czy pomponami. Modne czapki typu beanie także mają tu swoje zastosowanie, ponieważ „dodają” głowie wysokości. Twarze okrągłe, kwadratowe i trapezowe źle będą się komponować w czapkach obcisłych, mocno naciągniętych na czoło czy spiczastych.

Sprawdź więcej na: https://jakob.pl/ona/czapki-damskie/

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *