Moda damska

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

karmienie dziecka

Właściwy dobór biustonosza jest istotną kwestią od momentu, gdy młodej dziewczynie zaczynają rosnąć piersi i konieczne jest zapewnienie im odpowiedniej “podpory”. W sytuacji, gdy chodzi o biustonosz do zadań specjalnych, czyli przeznaczony dla karmiących matek, należy podejść do zagadnienia z wyjątkową uwagą. Dobry stanik do karmienia powinien być wygodny i spełniać dwie podstawowe role: podtrzymywać powiększony przez zmiany ciążowe biust oraz umożliwiać bezproblemowe karmienie.

Właściwe pomiary

W czasie ciąży piersi rosną, stają się ciężkie, obrzmiałe i mogą obwisać, więc bez dobrze wybranego biustonosza stracą kształt, a skóra je pokrywająca stanie się znacznie mniej jędrna. Zmiany zachodzą mniej więcej do ósmego miesiąca ciąży, więc już w tym czasie można wybrać biustonosz do karmienia. Pomiar obwodu w biuście i pod biustem nie powinien być zbyt dokładny – stanik nie może ściskać piersi z założeniem, że przy karmieniu będą nabrzmiałe (istnieje nawet ryzyko wystąpienia zatoru w przewodach mlecznych), ale nie należy też przesadzić w drugą stronę i pozostawić za dużo luzu. Ciekawym, właściwie wręcz obowiązkowym pomysłem są regulowane ramiączka oraz podwójne zapięcie również z regulacją.

Jak wygodnie karmić?

Zapewnienie sobie wygodnego karmienia to również istotna kwestia. Niektóre modele biustonoszy, dość ostatnio modne, mają wycięcia na brodawki sutkowe, zasłaniane rodzajem klapki – można odpiąć samą klapkę bez konieczności zdejmowania całej miseczki. Bardziej klasyczne rozwiązanie zakłada karmienie piersią po odpięciu ramiączka (częściej jednego niż dwóch, dlatego muszą być mocne, ale niekoniecznie bardzo szerokie). Komfort zapewni też odpowiedni materiał oraz brak usztywnień typu fiszbiny. Dzięki takiej budowie stanik będzie stanowił dobrą podporę biustu i nie będzie go ściskał, ani powodował odparzeń w cieplejszych porach roku. Niektóre kobiety nie zdejmują biustonosza do spania w okresie gdy karmią, więc zdecydowanie się na miękki, ale mocny materiał pozwoli nie odczuwać dyskomfortu podczas snu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *