pranie butów w pralce

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele różnych rodzajów butów, które można prać w pralce, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Pranie butów w pralce

Możesz określić, czy buty można prać, sprawdzając etykietę pielęgnacyjną, ale ogólnie rzecz biorąc, najlepiej nie prać w pralce butów wykonanych z tkanin zwierzęcych, takich jak skóra lub zamsz. Woda może łatwo uszkodzić te materiały, dlatego najlepiej jest użyć środków czyszczących, które zostały specjalnie zaprojektowane do tych tkanin. Podobnie buty wykonane z delikatnych materiałów, takich jak satyna lub jedwab, lub te, które są ozdobione, należy czyścić w specjalistyczny sposób. Oczywiście, że można prać buty w pralce, szczególnie jeśli są one wykonane z takich materiałów, jak na przykład: bawełna, nylon i poliester. Jeśli na etykiecie pielęgnacyjnej obuwia widnieje napis „tylko pranie ręczne”, pamiętaj, że możesz nadal uprać obuwie w pralce, aczkolwiek trzeba zrobić to w niższej temperaturze. Przed włożeniem obuwia do pralki wyjmij sznurowadła. Jest to naprawdę bardzo ważne.

Czy można prać buty w pralce?

białe trampkiZanim zrobisz cokolwiek innego, zawsze czytaj etykietę pielęgnacyjną na butach, aby sprawdzić, czy można je prać. Etykieta zasugeruje najlepszy sposób prania butów w zależności od rodzaju tkaniny, z której są wykonane. Aby przygotować buty do pralki, usuń sznurówki i wytrzyj wszelkie luźne zabrudzenia z powierzchni – możesz użyć starej szczoteczki do zębów, aby dostać się do mniejszych obszarów. Dobrym pomysłem jest włożenie butów i sznurowadeł do worka na pranie z siatki, aby chronić je przed zaczepieniem o wnętrze bębna. Jeśli nie masz torby na pranie, dobrą alternatywą jest pusta poszewka na poduszkę. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś wcześniej prać buty, będziesz wiedział, że może być trochę głośno, więc uzupełnij resztę prania za pomocą ręczników. Będą one działać jak bufor, pomagając zatrzymać uderzanie butów o bęben podczas prania. Po wypraniu obuwie będzie jak nowe, a także będzie ładnie pachniało.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *