Lifestyle

Gdzie warto spędzić Sylwestra w Krakowie?

sylwester w krakowie

Sylwester kojarzy się z hucznymi imprezami do białego rana, szampanem i postanowieniami na najbliższy rok. W tym wyjątkowym dniu składamy sobie moc życzeń. Pomysłów na zabawę jest naprawdę wiele. Możemy spędzić Sylwestra w klubie, pubie, restauracji.

Wiele osób wybiera się na bal, koncert, do kina lub teatru. Dużym zainteresowaniem cieszą się imprezy plenerowe. Jeśli akurat jesteś w Krakowie, możesz świętować na Rynku Głównym. Stolica Małopolski oferuje ciekawe propozycje dla mieszkańców i turystów.

Wyjątkowa zabawa w klubie i pubie

Jeśli lubisz hucznie świętować, ale nie chcesz imprezować na Rynku, możesz wybrać jeden z pubów lub klubów. Wybór jest ogromny. Większość lokali organizuje wyjątkowe bale tematyczne. Możesz wybrać klimatyczny wieczór tematyczny lub bal przebierańców. Możesz imprezować i zrelaksować się w gronie przyjaciół. Dużą popularnością cieszy się m.in. Bistro Piast, przy ul. Piastowskiej 47. Wiele osób wybiera się też do Sabrosa Dance Studio, Starej Zajezdni i The Stage.

Jeśli jesteś singlem, sylwester w Krakowie to doskonały pomysł. Wiele klubów organizuje imprezy skierowane zarówno dla par, jak i dla singli. Być może właśnie w Sylwestra poznasz swoją drugą połówkę. Jeśli lubisz konkretny gatunek muzyczny, sprawdź, przy jakiej muzyce możesz się bawić w danym klubie.

Romantyczna kolacja w restauracji

Wiele osób marzy o tym, aby spędzić ten wyjątkowy dzień z drugą połówką. Zarezerwuj wtedy stolik w dobrej restauracji. Wiele lokali proponuje specjalne, wykwintne dania. Panuje w nich kameralna atmosfera. Możesz nie tylko dobrze zjeść, ale też posłuchać nastrojowej muzyki na żywo. Jeśli chcesz spędzić Sylwestra w popularnej restauracji, pamiętaj, by zarezerwować stolik dużo wcześniej.

Elegancki i wystawny bal sylwestrowy

Jeśli chcesz wybrać się na wytworny bal, nic nie stoi na przeszkodzie. W Krakowie czekają na Ciebie wyjątkowe propozycje. Bal sylwestrowy kojarzy się przede wszystkim z bogato zastawionymi stołami, muzyką orkiestrową na najwyższym poziomie i eleganckimi kreacjami. Panowie powinni założyć smoking, muchę i białą koszulę smokingową. Z kolei panie obowiązuje długa, wieczorowa suknia i eleganckie buty (koniecznie z zakrytymi palcami). Do takiej kreacji pasuje też kopertówka. Bal Sylwestrowy organizowany jest m.in. w Zamku w Przegorzałach i DoubleTree by Hilton.

Koncert na Rynku Głównym

Wielu mieszkańców i turystów wybiera się na krakowski Rynek. Jeśli lubisz imprezy imprezowe, taka opcja na pewno Ci się spodoba. Panuje tutaj doskonała atmosfera. Co roku występują zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści. Impreza organizowana jest w wyjątkowej scenerii. Sukiennice, Ratusz, kamienice i Bazylika Mariacka są przepięknie oświetlone. Wstęp jest bezpłatny. Nie musisz też kupować kreacji na tę okazję. Możesz śmiało założyć ulubione i ciepłe ubrania. Możesz też poznać wielu wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Ciekawą alternatywą do wyżej wspomnianych atrakcji jest kino, teatr, opera i filharmonia. Warto zapoznać się z bogatym repertuarem, przygotowanym specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *