Uroda

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

dobrze dobrana fryzura

Każda kobieta jest inna i ma niepowtarzalną urodę, o którą warto właściwie dbać. Różnimy się nie tylko kolorem oczu, włosów czy rysami twarzy, ale również kształtem twarzy.

Wyróżniamy kilka podstawowych kształtów buzi:

  1. Owalna: Wydaje się być najbardziej pożądana, to zwykle twarz o właściwych proporcjach, delikatnie zarysowanych kościach policzkowych.
  2. Kwadratowa: Twarz z wyraźnie zaznaczoną linią żuchwy i szerokim podbródkiem.
  3. Trójkątna (serce): Czoło stanowi najszerszą cześć twarzy, podbródek jest delikatny, kości policzkowe wyraźnie zaznaczone.
  4. Okrągła: To pulchna buzia, pełne policzki, przypomina okrąg.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

kolorowe włosyDopasowanie fryzury do kształtu twarzy jest ważne i może odmienić nasz wygląd, źle ścięte włosy mogą sprawić, że będziemy wyglądać niekorzystnie i źle się czuć.

  • Do naszego pierwszego typu, czyli twarzy owalnej, pasuje wiele fryzur, nie ma tu większego kłopotu, dobrze wyglądają końskie ogony, włosy rozpuszczone zarówno kręcone, jak i proste.
  • Drugi typ czyli twarz kwadratowa, potrzebuje nadania jest subtelności, warto delikatnie kręcić włosy, jeśli chcemy je spinać w kok, dobrze jest wypuścić kilka kosmyków,
  • Twarz trójkątna świetnie prezentuje się w wysokich upięciach, takich jak końskie ogony czy koki. Rozpuszczone włosy również są wspaniałą ozdobą tego typu twarzy.
  • Buzia okrągła rodzi potrzebę jej wyszczuplenia. Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim warto nosić długie włosy, co najmniej do ramion, szczególnie ładnie będą wyglądać proste kosmyki, można poprosić fryzjera o delikatne cieniowanie. Proste cięcie, zwłaszcza kończące się w okolicach szyi, nie będzie wysmuklać buzi.

Wizyta u profesjonalisty

W razie wątpliwości warto udać się do wizażysty, może okazać się, że to wizyta, na której wiele się dowiemy. Ekspert od wizerunku zajmuje się doradzaniem i dobieraniem odpowiedniego makijażu i fryzury do typu urody. Bierze on pod uwagę wiele czynników, a dobieranie fryzury do twarzy to jego praca.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *