Moda damskaModa męska

Jak prać bieliznę termoaktywną?

pranie bielizny termoaktywnej

Wiele osób uważa, iż pranie ubrań nie jest czynnością zbyt skomplikowaną czy absorbującą. Sytuacja może okazać się bardziej złożona, gdy chodzi o odzież sportową. Bielizna termoaktywna to wyjątkowy rodzaj odzieży, który posiada pewien rodzaj właściwości koniecznych do realizacji jej funkcji. Z racji, iż służy ona głównie do uprawiania sportu ma za zadanie odprowadzać nadmiar wilgoci oraz stanowić izolację termiczną, dlatego też jest zrobiona ze specjalnych materiałów.

Pojawia się więc problem utrzymania jej w czystości, przy równoczesnym zachowaniu jej właściwości.Rodzi się więc pytanie jak prać bieliznę termoaktywną? Wśród niektórych osób pokutuje pogląd, iż tego typu odzieży nie wolno brać zbyt często. Ten punkt widzenia wydaję się błędny z uwagi na konieczność zachowania higieny, a także na fakt iż “przepocony” materiał nie przepuszcza powietrza, przez co nie spełnia swojego zadania. Dlatego więc do kwestii prania bielizny termoaktywnej, jeżeli chodzi o regularność, należy podejść tak jak do tej zwykłej.

Pranie bielizny termoaktywnej a temperatura

Najlepiej prać ten rodzaj stroju w 30 stopniach w pralce, jeżeli tylko mamy taką możliwość, ustawiając program na odzież sportową. Wtedy warto zaopatrzyć się w specjalny worek, który ochroni ją przed uszkodzeniami mogącymi powstać w trakcie czyszczenia. Nie brakuje też zwolenników prania ręcznego, co na pewno bieliźnie termicznej nie zaszkodzi, ale też nie jest konieczne. Warto używać do tego celu delikatnego proszku przeznaczonego do prania ubrań dziecięcych, dobrze sprawdza się również szare mydło oraz płatki mydlane.

Nie wykręcaj bielizny termoaktywnej po praniu

Bielizny termoaktywnej nie należy wykręcać, ponieważ może to ją odkształcać czy też doprowadzić ostatecznie do zniszczenia materiału. Poza tym na rynku istnieją również preparaty przeznaczone sensu stricto do prania odzieży sportowej, można znaleźć je w specjalistycznych sklepach, ich zakup nie jest jednak konieczny, a stanowi jedynie pewne udogodnienie, ponieważ takie środki zapewniają odpowiednie środowisko ubraniom.

Tak prana bielizna sportowa na pewno zachowa swoje właściwości. Poświęcenie temu trochę czasu oraz zastosowanie się do kilku zasad może sprawić, iż będzie ona nam służyć bardzo długi czas.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *