Moda męska

Jak składać koszule z długim rękawem?

składanie koszuli

Dla wielu osób odpowiednie składanie koszul z długim rękawem to wyzwanie, jakiemu trudno sprostać. Powoduje to frustrację, kiedy, np. w trakcie wyjazdu służbowego koszule gniotą się i wyglądają nieestetycznie. Warto, zatem poznać zasady składania koszuli z długim rękawem.

Jak składać koszule?

Składanie koszuli jest prostą czynnością, o ile zastosujemy się do kilku wytycznych. Nie ma w tym nic trudnego i, jak się okazuje, niepotrzebnie wiele osób uważa, że nie jest w stanie poradzić sobie z dobrym złożeniem koszuli. Oto wyjaśnienie jak odpowiednio złożyć koszulę, by później wyglądała efektywnie i nadawała się do założenia.

Składanie koszuli z długim rękawem

Aby złożyć koszulę z długim rękawem należy w pierwszej kolejności położyć ją na płaskiej powierzchni tyłem do siebie. Następnie należy złożyć jeden rękaw wzdłuż długości koszuli, pamiętając, by nie przekroczyć linii na której znajduje się kołnierz. Podobnie należy postąpić z drugim rękawem.

W dalszej kolejności należy złożyć koszule wzdłuż linii, które wyznaczyły rękawy. Trzeba to wykonać w taki sposób, by pod kołnierzem pojawił się kształt litery “V”. Końce rękawów powinny stykać się po środku.

Ostatni etap składania koszuli

Ostatni etap składania koszuli to złożenie jej na 2 lub 3 części. To ostatnie jest wskazane, jeśli chodzi o składanie koszuli do walizki – wówczas zależy nam na tym, by koszule nie zajmowały sporo miejsca, ponieważ oprócz nich w bagażu znajdują się też inne, potrzebne rzeczy. Samo składanie na części w ostatnim etapie powinno być zawsze uzależnione od takich czynników jak np. długość półek w szafie lub ilość miejsca w walizce.

Umiejętność składania koszuli, także tych z długim rękawem, ma istotne znaczenie, kiedy zależy nam na tym, by idealnie wyprasowane koszule nie straciły nic z eleganckiego wyglądu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *