Lifestyle

Jak prać kurtkę puchową?

dziewczyna w kurtce puchowej

Kurtki puchowe są jednymi z ulubionych, jakie nosimy zimą. Niestety pranie ich nie jest takie łatwe. Perspektywa prania kurtki puchowej przeraża nie jedną osobę. Na szczęście nie jest to również tak bardzo skomplikowane, wystarczy tylko dobrze przygotować kurtkę do prania. Jak prać kurtkę puchową, by jej nie zniszczyć?

Pranie kurtki puchowej w pralce

Kurtkę puchowa pierzemy w pralce w niskich temperaturach. 30 °C , maksymalnie 40 ° C to jest najwyższa temperatura, w jakiej możemy wyprać kurtkę puchową. Jeżeli nasza pralka nie ma programu do prania puchu, używamy trybu do jedwabiu czy wełny.

Kurtkę puchowa przed włożeniem do pralki trzeba odpowiednio przygotować. Odwracamy kurtkę na lewą stronę, usuwamy wszystko z kieszeni, zapinamy wszystkie zamki oraz „wyciskamy” z kurtki powietrze. Tak przygotowaną kurtkę umieszczamy w pralce.

Chcąc zabezpieczyć kurtkę przed zbiciem się puchu umieszczamy w pralce kilka piłeczek tenisowych. Jeżeli nie mamy piłeczek tenisowych śmiało możemy je zastąpić skarpetkami zwiniętymi w kulki. Piłeczki lub skarpetki w trakcie prania zadbają o to, by puch w kurtce się nie zbił.

Do prania kurtki puchowej używamy płynu do prania puchu. Nie używamy płynu do płukania oraz proszków, gdyż mogą zniszczyć puch. Po praniu możemy delikatnie kurtkę odwirować. 600 obrotów na minutę powinno wystarczyć.

suszenie kurtki puchowejSuszenie kurtki puchowej to sztuka

Największym błędem, jaki możemy popełnić przy suszeniu puchowej kurtki, jest powieszenie jej na linkach. Puch zsunie się na dół i nie będziemy w stanie go wyrównać. Kurtka nie będzie nadawała się do użytku.

Suszenie kurtki puchowej powinno odbywać się na leżąco. Kurtkę puchową należy położyć na suszarce i co pewien czas rozbijać rękami puch, oklepywać ją oraz strzepywać. Prawidłowo wysuszona kurtka po wyschnięciu znowu się „napuszy”. Puch się wyrówna, a kurtka odzyska dawny wygląd.

Pranie kurtki nie jest tak trudne, jak mogło by się wydawać. Wystarczy zastosować się do tych kilku rad, by nasza kurtka po praniu odzyskała swój dawny blask. Kurtka puchowa, o którą dobrze dbamy może nam służyć wiele, wiele lat.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *