Moda męska

Koszule męskie w kratę na co dzień i nie tylko

Koszula męska

Krata jest wzorem, który praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Lubią ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, wybierając w tym wzorze małe dodatki, ale także całe elementy garderoby, chociażby płaszcze i spodnie. W tym miejscu, chcielibyśmy jednak skupić się na kracie jedynie w wydaniu męskim, a dokładniej rzecz ujmując na koszulach męskich w kratę. Jak i z czym najlepiej je nosić, żeby wyglądać w zależności od potrzeb, elegancko, bądź też mniej formalnie?

Codzienny strój męski

Chociaż wielu mężczyzn zdecydowanie chętniej wybiera proste, jednokolorowe fasony, stawiając raczej na klasykę i niewyróżnianie się w tłumie, znaczna rzesza z nich, lubi mimo wszystko eksperymentować ze swoim stylem, decydując się na coś innego niż klasyczny t-shirt czy też białą koszulę. Doskonałym pomysłem dla przerwania tejże dość nudnej rutyny są właśnie koszule w kratę. Mogą być one dwukolorowe, wielokolorowe, z krótkim oraz z długim rękawem, w drobną kratkę (tak zwaną pepitkę) oraz wreszcie w grubą kratę.

Jak widzimy, opcji jest tutaj wiele i nawet osoby nieprzekonane do tego typu ubrań, powinny znaleźć tutaj coś dla siebie. W jakim zatem wydaniu sprawdzi się najlepiej?

Z czym łączyć kraciaste koszule?

Mimo wielu różnych podejść do tej kwestii, ogólną zasadą łączenia koszuli w kratę, jest wybór pozostałych elementów garderoby w postaci niewzorzystej. Jeżeli zatem decydujemy się na koszulę w kratę (niezależnie od jej rodzaju), to już spodnie, buty, kurtka, płaszcz i jakiekolwiek inne elementy ubioru, powinny być jednokolorowe. Dzięki temu nie tworzy się chaos, a cała stylizacja jest spójna i przyjemna dla oka.

Można też tutaj dobrać kolor jednego z pozostałych elementów garderoby, posiłkując się kolorem kraty. Jeśli zatem np. krata jest niebiesko-czarna, to ładnie będzie wyglądać, jeśli spodnie, sweter, bądź też cokolwiek innego będzie właśnie czarne lub niebieskie.

Ogromnym atutem kraty i koszul męskich w kratę jest fakt, że można ją łączyć niemalże ze wszystkim. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na eleganckie spodnie i marynarkę, czy też raczej postawisz na wygodne jeansy, sweter albo bluzę, za każdym razem koszula w kratę będzie się prezentować fantastycznie. Sprawdzi się ona zarówno podczas formalnych spotkań biznesowych i rozmów o pracę, jak również podczas spaceru, wyjścia do kina i innych prywatnych spotkań z przyjaciółmi.
Jak widzimy, krata jest ponadczasowa i nawet jeżeli nie jest ona do końca w naszym typie, warto spróbować się do niej przekonać. Koszule w kratę to niemal zawsze strzał w dziesiątkę.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *