Moda damska

Miętowa sukienka: komu pasuje, na jakie okazje, jakie dodatki dobrać?

miętowa sukienka

Miętowe sukienki, choć oryginalne i przykuwające uwagę, mogą sprawiać sporo problemów. Nie każdej kobiecie będą pasować lub… nie do każdych dodatków. Dlatego mamy kilka podpowiedzi, dzięki którym będziesz wyglądać zachwycająco w miętowej sukience (lub po prostu jej nie kupisz).

Dla kogo miętowa sukienka?

Każdy kolor ma swoją barwę – ciepłą lub zimną. I miętowy jest tu nieco zwodniczy, ponieważ kojarzy się z zielenią, którą automatycznie przyporządkujemy do barwy ciepłej. Jest to jednak odcień zimny, bardziej zbliżający się do niebieskiego. A po co o tym w ogóle piszemy?

Ponieważ każda kobieta ma inny typ urody, który określa się poprzez jej odcień (ciepły/zimny), walor (jasny/ciemny) oraz chromatyczność (kontrastowy/zgaszony). Z tego względu urodę dzieli się na cztery główne typy: wiosnalatojesieńzima. Ale w ich ramach wyszczególnia się jeszcze poszczególne podtypy, jak czysta wiosna, chłodne lato czy ciemna jesień. Co to wszystko oznacza? Kolor miętowy będzie najlepiej pasować tym kobietom, które mają przede wszystkim chłodny, lecz zgaszony typ urody. Przykładowo, klasyczna zima to kobieta o „chłodnym” kolorze, ale mięta nie będzie do niej pasować, ponieważ potrzebuje czegoś kontrastowego. A jeśli jesteś już w typie lato, to jest duże prawdopodobieństwa, że miętowa sukienka jest właśnie dla ciebie.

Skomplikowane to, prawda? I choć dobrze jest znać swój typ kolorystyczny, to możesz działać intuicyjnie. Jeśli wiesz, że najlepiej ci w czerwieni, beżach i brązach, to kolor miętowy sobie odpuść. A może dobrze prezentujesz się w pastelach? W takim razie wybierz swoją pierwszą miętową sukienkę. Albo poczekaj, bo najpierw mamy jeszcze kilka wskazówek.

Jakie dodatki do miętowej sukienki?

Zaczniemy od obuwia, bo to jest najprostsze, lecz jednocześnie sprawia najwięcej problemów. Bez względu na to, na jaką stylizację się zdecydujesz, to do miętowej sukienki pasują buty nude, o innych dodatkach przeczytaj na mag.net.pl.

Jeśli chodzi o torebkę, to możesz postawić na beże, róże lub… złoto czy srebro. Zwróć jedynie uwagę na to, że miętowe sukienki zwykle są bardzo dziewczęce, delikatne, dlatego duża torba nie będzie odpowiednim dodatkiem. Lepszym wyborem jest kopertówka lub nieduży kuferek.

A co z biżuterią? Tutaj możesz zaszaleć! Tylko… znowu odwołamy się do koła barw. Zobacz, w którym miejscu znajduje się odcień miętowy i szukaj kolorów znajdujących się obok lub po przeciwnej stronie. Decydując się na odcienie kontrastowe lub sąsiadujące, możesz mieć pewność, że całość będzie wyglądać harmonijnie.

Najtrudniej jest z okryciem wierzchnim, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Możesz założyć biały, elegancki żakiet, szarą, zamszową ramoneskę czy pastelowy, cienki sweterek.

Na jaką okazję założyć miętową sukienkę?

Jak już wspominaliśmy, miętowe sukienki wyglądają delikatnie, kobieco, w zależności od kroju, również bardzo dziewczęco. Jeśli posiadają prosty fason, mogą być odpowiednim wyborem na co dzień, choć tak naprawdę najlepsze są na randkiletnie imprezy plenerowe oraz na wesela. Szczególnie na tę ostatnią okazję są często wybierane.

Tylko pamiętaj, że mięta to kolor lata. Takie sukienki zwykle nie sprawdzają się jesienią czy zimą. I tak naprawdę to jedyne ograniczenie, jeśli chodzi o okazję.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *