Uroda

Naturalne kosmetyki do włosów – rozwiązaniem Twoich włosowych problemów

naturalne kosmetyki

Świadoma pielęgnacja włosów cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Z czego to wynika? Kobiety marzą o pięknych, zdrowych i lśniących włosach, jednak mimo regularnego stosowania drogeryjnych kosmetyków nie dostrzegają ich pozytywnego działania na fryzurę. Ratunkiem jest dla nich jest świadoma pielęgnacja, która opiera się na naturalnych kosmetykach do włosów. Z jakiego dokładnie powodu warto je stosować? Na jakie produkty się zdecydować? Podpowiadamy!

Naturalne kosmetyki do włosów – dlaczego warto je stosować?

Większość powszechnie dostępnych kosmetyków do włosów, takich jak drogeryjne szampony, ma w swoim składzie silne detergenty myjące. Faktycznie, bardzo dobrze domywają włosy i skórę głowy. Jednak za jaką cenę? Przesuszonej skóry głowy i osłabionych włosów! Efekt ich stosowania może stać się błędnym kołem – skóra zacznie się łuszczyć, a Ty zaczniesz używać szamponu przeciwłupieżowego, następnie skalp zacznie się przetłuszczać, a Ty zakupisz szampon przeciw przetłuszczaniu się włosów.

To niestety niejedyny problem z drogeryjnymi szamponami, odżywkami, maskami, serami i innymi produktami do włosów. Większość z nich ma w składzie silikony, znane jako SLS. To właśnie one sprawiają, że włosy wydają się wygładzone i dobrze się prezentują. W rzeczywistości jednak silikony silnie oblepiają kosmyki, a tym samym blokują im możliwość wchłaniania składników odżywczych z kosmetyków, które nakładasz. W efekcie mogą sprawiać wrażenie zdrowych, jednak takie nie są. W momencie, gdy zapomnisz nałożyć odżywkę z silikonami, możesz przestraszyć się ich rzeczywistego stanu swoich włosów. Sporym zagrożeniem są także parabeny. To właśnie one są odpowiedzialne za powstawanie wielu reakcji alergicznych – objawiających się na przykład silnym świądem, wysypką, a nawet wypadaniem włosów.

Jakie naturalne kosmetyki do włosów wybrać? Doradzamy!

Jakie w takim razie kosmetyki do włosów warto stosować? W końcu myć je trzeba, z pielęgnacji także lepiej nie rezygnować. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się naturalne kosmetyki do włosów, takie jak produkty, które możesz kupić w e-sklepie Maad.

Idealny szampon powinien być delikatny, a także pozbawiony silikonów i parabenów. Ważne, by miał zbilansowaną formułę, składającą się wyłącznie z bezpiecznych składników. Z kolei odżywki i maski warto kupować takie, które posiadają substancje czynne o natychmiastowym działaniu. Ważne, by odżywiały i nawilżały włosy. Pożądane są zwłaszcza produkty pełne naturalnych składników aktywnych i olejków.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *