Moda damska

Personalizowana biżuteria na prezent

biżuteria spersonalizowana

Poszukując wyjątkowego prezentu dla drugiej osoby, zawsze warto wziąć pod uwagę biżuterię. Bez względu na to, czy miałaby ona trafić w ręce ukochanej, mamy czy po prostu kogoś bliskiego, warto rozważyć opcję personalizacji, która sprawi, że nawet najskromniejszy dodatek stanie się naprawdę wyjątkowy.

Wybierając biżuterię dla kobiety trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, czy nosi ona jakiekolwiek dodatki. Jeśli tak, należy sprawdzić, jakie dokładnie lubi dopasowywać do stylizacji na co dzień, a jakie na specjalną okazję oraz zwrócić szczególną uwagę na kruszec, z którego zostały one wykonane. Nie każda kobieta gustuje w bogatych zdobieniach czy delikatnych wzorach, dlatego wbrew pozorom zakup prezentu do najłatwiejszych nie należy. Aby jednak obdarowywana osoba poczuła się wyjątkowo, warto pomyśleć o spersonalizowaniu biżuterii, dzięki czemu nabierze ona osobistego charakteru.

Biżuteria zdobiona grawerunkiem

złota biżuteria

Personalizacja biżuterii wykonywana jest już od setek lat – dawniej upamiętniane były w ten sposób szczególne okazje czy przesłania, zawierające ukryty przekaz. Teraz jednak ma ona na celu nadanie podarunkowi większego znaczenia, dlatego pojawiają się na nich ważne daty czy inicjały dwojga ukochanych. W zależności od tego, na jakim elemencie biżuterii chce się wykonać napis, może się tam znaleźć również krótka sentencja czy ważny cytat, który ma przekazać ukryty sens. Tak unikatowy podarunek w postaci biżuterii z grawerem zapewni mu niepowtarzalność, a bliska osoba poczuje się wyjątkowo.

W ofertach jubilerów można znaleźć wiele elementów biżuterii, które mogą zostać poddane grawerunkowi. Mowa między innymi o obrączkach, naszyjnikach czy o bransoletkach – te rodzaje biżuterii są najczęściej grawerowane, a to głównie ze względu na powierzchnię grawera. Zanim jednak podejmie się decyzje o personalizacji konkretnego produktu warto zapytać o opinię specjalistę. On na pewno doradzi jak długi może być wykonany napis oraz w którym miejscu będzie wyglądał najefektowniej.

Najlepsze miejsce na wykonanie grawera

srebrne kolczyki

Nowoczesna metoda grawerowania laserowego pozwala wykonać grawer niemal w każdym miejscu, nawet na małych powierzchniach. Dzięki temu jubilerzy mogą poszerzać swoje oferty o niewielkie personalizowane zawieszki, dedykacje czy kilkunastoznakowe teksty, które do tej pory zwyczajnie się nie mieściły na biżuterii. Warto pamiętać o fakcie, że personalizowany prezent jest pamiątką na całe życie, dlatego dobrze, aby umieścić grawer w najlepiej dopasowanym do tego miejscu.

O ile w przypadku większych zawieszek czy szerokich pierścionków nie będzie problemu z grawerowaniem, tak już na łańcuszku niestety nie da się umieścić żadnego napisu. Na szczęście jubilerzy znaleźli na to rozwiązanie, które pozwala podarować personalizowany prezent, jednak w nieco inny sposób. Delikatne i niewielkie elementy – jak naszyjnik czy bransoletka – zostają zapakowane w niewielkie eleganckie pudełeczko prezentowe. Dedykacja w postaci grawera znajduje się na wybranej przez kupującego tabliczce, dzięki czemu można podarować coś wyjątkowego nawet w sytuacji, kiedy bezpośrednio na biżuterii nie da się umieścić jakiegokolwiek napisu.

Grawer na każdą okazję

Bez względu na to, czy biżuteria ma być prezentem urodzinowym, rocznicowym czy nawet komunijnym, zawsze w ofertach jubilerów zawsze można znaleźć opcję wykonania grawera na specjalne zamówienie. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać sprawdzonego specjalisty, gdyż źle wykonany napis może zniknąć przy częstym używaniu, a w szczególnych przypadkach – również i popsuć w innym przypadku ładną ozdobę.

Jeżeli poszukujecie takich właśnie specjalistów w dziedzinie grawerowania, na szczególną uwagę zasługuje sklep internetowy z biżuterią Lovrin. Umiejętności zatrudnionych przez nich sztukmistrzów pozwolą stworzyć piękny, widoczny grawer, który przetrwa nie tylko próbę czasu, ale również częste użytkowanie biżuterii. Co więcej posiadają oni także własną kolekcję, która z całą pewnością przyciągnie uwagę każdej miłośniczki biżuterii poszukującej dla siebie czegoś wyjątkowego.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *