Lifestyle

Prezent na rocznicę ślubu? Wybierz kamienie szlachetne!

Prezent na rocznice

Dlaczego warto sięgać po kamienie szlachetne? Z wielu względów. Moda na nie rozwija się w najlepsze. Przyciągają pięknem i kolorami. Wyróżniają kobietę, która ma je na sobie. To także świetny podarunek na rocznicę ślubu. Które minerały są warte uwagi? W jaki sposób można łączyć je z biżuterią? Zapraszamy do naszego miniprzewodnika!

Topazy, malachity i szmaragdy

Panowie, którzy szukają czegoś takiego jak prezent na rocznicę ślubu, powinni zwrócić uwagę na topazy. Znawcy tematu wskazują, że kamienia te dodają pewności siebie. Nie brakuje też osób, które uważają, że topazy spowalniają procesy starzenia i jednocześnie są silnym atrybutem długowieczności. My z kolei podpowiadamy, że kamienie te dobrze komponują się ze złotymi kolczykami.

Równie interesujące są malachity. To zielone minerały, którym przypisuje się to, że dodają odwagi, mają pozytywny wpływ na serce, mózg, wzrok. Podobno ich właściciele cieszą się lepszą pamięcią i szybciej się uczą. Malachit wykorzystano np. w złotym, geometrycznym naszyjniku. Spodoba się on kobietom, które kochają wyzwania i chcą dobrze wyglądać w każdej sytuacji. To podarunek, który będzie wspominany jeszcze przez wiele kolejnych lat.

Wyjątkowa zieleń charakteryzuje również szmaragdy. Przy czym za najbardziej wartościowe uznaje się szmaragdy ciemnozielone. To królewskie kamienie, które obrabiane są specjalnym szlifem schodkowym. Szmaragd pięknie prezentuje się w złotym pierścionku, który możemy założyć na każdą ważną okazję – w tym romantyczną rocznicową kolację. A po niej zawsze można obejrzeć komedię przygodową z 1984 roku – „Miłość, szmaragd i krokodyl”.

Szafiry, diamenty i tanzanity

Jeżeli kogoś interesuje prezent na rocznicę ślubu, to na liście wartych uwagi kamieni szlachetnych muszą koniecznie znaleźć się szafiry. Cechuje je intensywnie niebieska barwa. Kojarzone są z wiedzą, szerokimi horyzontami oraz miłością opartą na partnerstwie i wzajemnym zaufaniu. Warto sięgać m.in. po szafiry wprawione w złotą podstawę delikatnego kolczyka, wykonanego z białego złota.

Kolejne kamienie szlachetne – diamenty. Do nich nie trzeba nikogo przekonywać. Diamenty to najtwardsza znana substancja występująca w przyrodzie. Po oszlifowaniu pięknie błyszczą. Są uwielbiane przez panie. Nie bez powodu mówi się, że diament jest najlepszym przyjacielem kobiety. I to nie tylko tej, która wyznaje styl glamour oraz luksus jako taki. I tak np. drogocennymi diamentami wysadzany jest elegancki pierścionek wykonany z żółtego złota. To wytworny dodatek do szykownych stylizacji.

Piękna nie można odmówić również tanzanitowi. Minerał ten symbolizuje dostojność i elegancję. Wyróżnia się swoją nietuzinkową, mocno niebieską barwą. W warunkach naturalnych występuje bardzo rzadko. Czy wiecie, że tanzanit był ulubionym kamieniem Elizabeth Taylor – znanej gwiazdy Hollywood lat 60.? Tanzanit osadzony w wisiorku na pewno spodoba się wielu kobietom, nie tylko wielbicielkom wspomnianej aktorki. Doceni go każda żona, którą wyróżnia oryginalny gust z domieszką elegancji i kobiecości.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *