Lifestyle

Domowe ćwiczenia na biceps bez sprzętu

domowe sposoby na biceps

Idealnie wyrzeźbiona sylwetka to cel wielu osób. Brzuch, uda, plecy czy bicepsy – kształtowanie każdej grupy mięśniowej to litry wylanego potu i godziny jednostek treningowych. Czy jednak aby zbudować muskularne bicepsy to trzeba regularnie korzystać ze sprzętu na siłowni i kupować drogie karnety? Czy istnieją skuteczne domowe ćwiczenia na biceps i triceps? Jak je poprawnie wykonywać?

Ćwiczenia na biceps bez sprzętu

Jak się okazuje, domowe zacisze to najlepsze miejsce do tego, aby w spokoju i co najważniejsze – systematycznie wykonywać ćwiczenia budujące mięśnie. Nie potrzebny będzie w tym przypadku żaden specjalistyczny sprzęt. Ćwiczenia na biceps w domu można wykonywać co kilka dni. Ważne jest to, aby zachować odstęp pomiędzy poszczególnymi jednostkami treningowymi, który pozwoli na odpowiednią regenerację mięśni i zapobiegnie ewentualnemu przetrenowaniu.

Jak ćwiczyć bicepsy w domowych warunkach?

Świetnie sprawdzą się proste pomysły. Jednym z najlepszych ćwiczeń, która pozwala na rozbudowanie masy mięśniowej są pompki. Można je wykonywać różnych wariantach, zarówno tradycyjnie na podłodze jak i przy ścianie. Osoby bardziej zaawansowane mogą pokusić się także o robienie pompek na jednej ręce. Świetnym ćwiczeniem wzmacniającym mięśnie ramion jest także deska, czyli popularny plank. Chcąc zbudować mięśnie rąk warto jak najwięcej się podciągać. Jeżeli ktoś nie ma w domu drążka do podciągania, to może wykorzystać dostępne sprzęty – wystarczy biurko czy stół. Należy położyć się pod stołem, dłońmi objąć blat i rozpocząć podciąganie. Ćwiczenia na bicepsy w domu nie wymagają żadnego dodatkowego sprzętu. Jako obciążenia można na przykład użyć butelki z wodą. Dobrym pomysłem jest także ćwiczenie z krzesłem.

Co oprócz ćwiczeń na biceps?

Rozbudowanie masy mięśniowej i rzeźba sylwetki będą skuteczne tylko w przypadku gdy oprócz domowych ćwiczeń na biceps zastosuje się także odpowiednią dietę. W tym przypadku powinna być ona bogata w białko, które jest podstawowym składnikiem z jakiego zbudowane są mięśnie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *