Technologie

Jaki smartwatch wybrać do Iphone i Samsunga?

smartwach iphone i samsung

W dobie technologicznych nowinek coraz większe znaczenie ma posiadanie najciekawszego, najbardziej funkcjonalnego gadżetu. Pozornie małotechnologiczne rzeczy zyskują coraz to nowe, ciekawe funkcje. Jako przykład takiej ciekawostki można wziąć pod uwagę smartwatche. Jest to urządzenie, spełniające funkcję tradycyjnego zegarka elektronicznego, ale również posiadające pewne funkcjonalności smartfona.

Smartwatch – Samsung oraz Apple

smartwatch samsungNa rynku największymi graczami w dziedzinie smartwatchy są w tej chwili dwaj giganci elektroniki – Samsung oraz Apple. Czy to smartwatch do samsunga, czy smartwatch do Iphone – ich funkcjonalności są podobne. Nie tylko funkcjonalności, ale też ich wygląd. W końcu, było nie było, jest to zegarek z rozbudowanymi funkcjami.

Przygotowując smartwatch porównanie, można dojść do wniosku, że w 90% są to niemal identyczne urządzenia. Pozwalają na wyświetlanie komunikatów z telefonu (kto dzwonił, wiadomości sms czy z komunikatorów), liczą kroki, wskazują godzinę oraz dbają o zdrowie. Zwłaszcza ostatnia funkcjonalność jest interesująca.

Liczenie kroków i inne standardowe funkcje

Przez liczenie kroków czy mierzenie tętna, człowiek może dowiedzieć się wielu rzeczy, a także zadbać o zdrowie. Gdy zbyt długo siedzimy w jednym miejscu i nie ruszamy się – smartwatch może nam o tym zakomunikować poprzez wibracje lub sygnał dźwiękowy i komunikat, o prostym i dosadnym przekazie: “rusz się”. Liczenie kroków jest o tyle dobrze pomyślane, że codziennie podana jest wartość kroków do przejścia – działa motywująco, zwłaszcza na ludzi, którzy lubią widzieć, jak liczba rośnie i rośnie.

Smartwatch stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie, usprawniające pracę ze smartfonem. Niezależnie od producenta, smartwatch pokaże nam kto dzwoni, kto przysłał sms i o jakiej treści, a także zadba o zdrowie, dbając o odpowiedni spacer a także puls. Pozwoli to na zachowanie optymalnego zdrowia oraz samopoczucia. Nawet najpopularniejsze marki świata już dawno to zauważyły, i w ich ofercie znaleźć można wiele różnych zegarków, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *