Lifestyle

TOP5 rzeczy, o których należy pamiętać podczas pakowania przesyłki

opakowanie do wysyłki

Z roku na rok ilość nadawanych przesyłek kurierskich rośnie. Dotyczy to zarówno coraz większej ilości sklepów internetowych, jak i wysyłek poprzez platformy sprzedaży rzeczy używanych. Wysyłając paczki, należy pamiętać, że zanim dotrą do odbiorcy, muszą przebyć długą drogę, często w niekorzystnych warunkach. Aby produkt został dostarczony w stanie, w jakim jest pakowany, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Poniżej przedstawiamy kilka produktów, które ułatwią przygotowanie paczki do drogi.

Pakowanie – krok po kroku

Opakowanie

Wybierając odpowiednie opakowanie, zwróć uwagę na jego wytrzymałość względem produktu, który chcesz w nim umieścić. Jeśli wysyłasz coś cięższego, warto wybrać karton o większej wytrzymałości ciężaru. Pamiętaj, że do wagi produktu dojdzie waga wypełnienia w środku.

Wypełnienie

Jeżeli w paczce mamy więcej niż jeden przedmiot dobrze jest zabezpieczyć je wypełnieniem, które nie pozwoli produktowi przemieszczania się w kartonie, a dzięki temu nie będą się o siebie obijać.

Jako wypełnienie paczki może służyć nam folia bąbelkowa. Użyjemy jej zarówno do owinięcia przedmiotu, jak i do wypełnienia wolnej przestrzeni w kartonie.

Zabezpieczenie

Jeśli do kartonu trafiły już wszystkie produkty, które zostaną wysłane i odpowiednio została zabezpieczona wolna przestrzeń między nimi, możemy zająć się zabezpieczeniem kartonu z zewnątrz. Pierwszym krokiem jest użycie taśmy klejącej. Oprócz odpowiedniej szerokości taśmy należy zwrócić uwagę również na technikę przyklejania. Na zamkniętym kartonie należy poprowadzić taśmę wzdłuż krawędzi linii zamknięcia na górze pudełka, jak i na jego spodzie. Dzięki temu pudełko nie otworzy się na dole, jeśli je źle złożyliśmy.

pakowanie swetra do wysyłki

Warto też poprowadzić taśmę klejącą prostopadle do poprzedniego klejenia, aby dodatkowo wzmocnić karton. Jako dodatkowe wzmocnienie, można zastosować oklejenie krawędzi kartonu. Pamiętaj o tym, że w okresie zimowym paczka poddana jest różnym warunkom atmosferycznym i karton może ulec zamoczeniu. Często w asortymencie hurtowni opakowań kartonowych jest folia stretch, której użycie zapobiegnie zniszczeniu z zewnątrz podczas transportu paczki.

Oznaczenie paczki

Firmy kurierskie w swoich punktach nadawania mają do dyspozycji różnego rodzaju naklejki, którymi możemy oznaczyć górę i dół paczki. Jeżeli mamy w kartonie rzeczy, które mogą ulec zniszczeniu lub stłuczeniu, warto poprosić o etykietę, która poinformuje kuriera o zwróceniu uwagi na zawartość. Pamiętajmy, że odpowiednie oznaczenie pomoże nam w ewentualnym odszkodowaniu za zniszczenie spowodowane nieodpowiednim transportem paczki.

Etykieta

Gdy wysyłamy paczkę niezależnie, czy korzystamy z platformy wysyłkowej, czy nadajemy w punkcie wybranej firmy kurierskiej, pamiętajmy o przyklejeniu etykiety, gdzie będą dane nadawcy, jak i odbiorcy z prawidłowym adresem oraz numerem telefonu. Prowadząc sklep internetowy, a co za tym idzie, wysyłając dużą ilość paczek, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ilości pudełek kartonowych, folii oraz wypełniaczy do paczek. Hurtownia opakowań Mandras posiada szeroki wybór wszelkiego asortymentu ułatwiającego codzienną pracę podczas wysyłek.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *